ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

آیا در مورد ترخیص کالا از گمرک بندرعباس اطلاعات کامل دارید؟ آیا مزایای ترخیص کالا از گمرک بندرعباس را می‌شناسید؟ آیا مراحل ترخیص کالا از گمرک بندرعباس را می‌دانید؟ آیا برای ترخیص از جنوب کشور به یک گروه بازرگانی معتبر نیاز دارید؟
ترخیص کالا یا ترخیص یک فرآیند در گمرکات است که توسط صاحب کالا یا نماینده قانونی صاحب کالا نزد گمرک، جهت صادرات یا واردات کالا صورت می‌گیرد و در طی آن کالا با انجام تشریفات گمرکی مربوط از اماکن گمرکی خارج می‌شود. فرآیند ترخیص کالا شامل آماده‌سازی و ثبت اسناد و مدارک به­ صورت فیزیکی یا الکترونیکی بوده و محاسبه هزینه‌ها شامل مالیات، سود بازرگانی و حقوق گمرکی و دیگر تسهیلات ارائه شده به واردکنندگان و صادرکنندگان است.
ترخیص کالا در ایران به مفهوم آماده‌سازی و ارائه اسناد و مدارکی از جمله مجوزهای لازم جهت ترخیص کالا نظیر مجوز استاندارد، بهداشت، سازمان انرژی اتمی، وزارت ارتباطات و مخابرات، مبارزه با مواد مخدر، و … است.همان طور که می‌دانید بندرعباس به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد یکی از قطب‌های اقتصادی ایران به شمار می‌آید. این شهر دارای فاصله تقریبی ۱۳۰۰ کیلومتری با تهران است و نزدیک‌ترین شهر به آن قشم است که به فاصله ۲۸ کیلومتری از آن قرار دارد.نکته جالبی که در مورد این بندر وجود دارد، تغییر نام‌هایی است که دولت‌های وقت طی سال‌های مختلف بر این بندر گذاشته‌اند. در سال ۹۳۴ هجری قمری، بندر جمرون و در سال ۱۵۱۴، بندر گمبرون نامیده شده است. اما در نهایت با روی کار آمدن حکومت شاه عباس، نام نهایی آن به بندرعباس تغییر پیدا کرد
یکی از بزرگترین و پرکاربردترین بنادر در منطقه خلیج فارس بندرعباس است. این بندر با وسعت ۴۸۰۰ هکتار و وجود ۲ گمرک فعال شهید رجایی و شهید‌باهنر این قابلیت را دارد که سالانه بیش از ۸۸ میلیون کالا را پذیرش کند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با نحوه ترخیص کالا از گمرک بندرعباس و ۲ گمرک شهید رجایی و شهید باهنر بیشتر آشنا کنیم.

گمرک شهیدرجایی بندرعباس

 

گمرک شهیدرجایی در بندرعباس دارای اهمیت زیادی است. وسعت این گمرک مساحتی در حدود ۲۴۰۰ هکتار می‌باشد. در سال ۱۳۷۶ این بندر به صورت منطقه ویژه اقتصادی در هیئت دولت تصویب شد. همین موضوع باعث شد که این گمرک دارای ویژگی‌های منحصر به فردی باشد. یکی از قابلیت‌هایی که این گمرک را از سایر گمرک‌ها متمایز کرده است، وجود جرثقیل‌هایی است که فرآیند ترخیص کالا را سرعت می‌بخشند.
این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که این بندر در حال حاضر با ۸۵ شرکت بین‌المللی در ارتباط است و بنابراین درخواست ترخیص کالا در این گمرک زیاد است. اگر بخواهیم از نظر اقتصادی ویژگی منحصر به فرد این بندر را مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوییم تنها در بهار سال ۱۳۹۴ بر اساس بررسی‌هایی که انجام شد، حدود ۲ میلیون تن از کل واردات کشور در این منطقه انجام شد. این مقدار چیزی حدود ۲۵ درصد از کل واردات ایران در سال ۹۴ بود. یعنی به میزان ۳ میلیون دلار ترخیص در گمرک شهید رجایی انجام می‌پذیرد.
ترخیص کالا از گمرک بندر عباس

نقش سلام گمرک ترخیص کالا

گروه بازرگانی سلام گمرک با به کار گیر‌ی متخصصین و ترخیص کاران با تجربه در امر واردات و صادرات و ترخیص کالا تمامی امور مشتریان را در با سرعت بالا و بدون اتلاف وقت انجام می‌دهند. یکی از خدمات قابل ارائه به وسیله سلام گمرک ترخیص کالا از گمرک بندر عباس است

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نیاز به مشاوره دارید ؟ همین الان با ما تماس بگیرید

با شماره تلفن :   8174-2842-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست