ترخیص کار پوشاک

ترخیص پوشاک و ترخیص کار پوشاک

شفاف باشید، متفاوت باشید

بیش از 10 سال است که گروه بازرگانی سلام گمرک در زمینه انجام ترخیص کالا وارداتی علی الخصوص ترخیص پوشاک فعالیت می‌کند. تجربۀ این سال‌ها به ما نشان داده است که سرعت و قیمت منصفانه و آگاهی به قوانین گمرکی و بازرگانی در افزایش کیفیت خدمت رسانی و رضایت وارد کننده نقش بسزایی ایفا می کند. دقیقاً همین نگاه بود که باعث شد ما وارد عرصۀ انجام خدمات گمرکی و لجستیک در زمینه ترخیص پوشاک توسط ترخیص کار \وشاک حرفه ای شویم. به این امید که بتوانیم نقشی کوچک در بهبود و توسعۀ توسعه بازرگانی ایران عزیزمان داشته باشیم.

همراه شما

به سوی تجارتی عالی

+ 5 سال
+10 سال

تجربه کاری در زمینه حمل دریایی

+ 20 سال
+ 5 سال
ترخیص پوشاک

ترخیص پوشاک

در این مطلب از  گروه بازرگانی سلام گمرک  قصد داریم در خصوص نحوه ترخیص پوشاک از گمرک با شما صحبت کنیم. پوشاک یکی از بیشترین محصولاتی است که وارد کشور شده و مطابق با سایر کالاها باید مراحل قانونی جهت ترخیص از گمرک را طی کند. بیشترین میزان واردات پوشاک به کشور از چین و ترکیه بوده و بسیاری از تاجران برای سودآوری این نوع کالا را انتخاب می‌کنند. البته، اخیرا چند قانون جدید در خصوص واردات لباس از چین و ترکیه وضع شده است. اما، واردات از کشور چین و ترکیه هنوز ادامه داشته و تجار می‌توانند از این کشورها سفارشات خود را وارد گمرک کنند. بهتر است هنگام واردات پوشاک به قوانین وضع شده از سوی سازمان توسعه و تجارت کشور کاملا توجه

خدمات ما به شما

جهت بهبود فرایند صادرات کالای شما

سریع در ترخیص کالا

ما در سریع ترین زمان ممکن نسبت به ترخیص و ارسال کالای وارداتی شما اقدام میکنیم.

قیمت در ترخیص کالا

ما با منصفانه ترین قیمت نسبت به ترخیص و ارسال کالای وارداتی شما اقدام می کنیم

آگاهی به قوآنین در ترخیص کالا

ما با آگاهی در زمینه قوانین واردات کالا به شما جهت پیش برد اهداف تجاری کمک خواهیم کرد.

صرفه جویی در هزینه واردات

ما با صرفه جویی در زمان و هزینه های گمرکی و حمل به شما کمک خواهیم کرد.

صادرات ایران

شرایط واردات و ترخیص پوشاک

پس از وضع قانون حمایت از کالای ملی، تعرفه گمرکی بسیاری از اجناس از جمله پوشاک افزایش یافت که این مسئله کمی به تاجران ضربه وارد کرد. البته، واردات پوشاک از دو کشور چین و ترکیه هنوز مقرون‌به‌صرفه بوده و تاجران کماکان حجم انبوهی از پوشاک را وارد کشور می‌کنند. برای واردات پوشاک ابتدا باید به سایت‌های شرکت‌های فروشنده مراجعه و سفارشات خود را ثبت کرد. البته، بسیاری از تاجران برای خرید محصولات به کشورهای مقصد سفر می‌کنند که برای آن‌ها واجب است فاکتور خرید و  نام شرکت مربوطه را به ماموران گمرک ارائه دهند.

پس از اینکه سفارشات خود را ثبت کردید، هنگامی که محصولات شما از طریق ترانزیت وارد گمرک شد، باید هزینه‌های گمرکی نظیر ارزش افزوده 9 درصد، هزینه تخلیه کالا، انبارداری و غیره را پرداخت و اسناد آن را تحویل نهادهای ذیربط دهید. توجه داشته باشید که هنگام ترخیص، چند بازرس پوشاک وارداتی شما را بررسی کرده تا مغایر با فرهنگ و اصول اخلاقی کشور نباشند. دریافت مجوز رسمی از بازرسان بسیار مهم بوده و عدم دریافت آن به منزله مغایر بودن پوشاک شما با ارزش‌های ملی کشور تلقی خواهد شد. دریافت اسناد بازرسی و سایر مدارک جهت ترخیص کالا از گمرک بسیار مسئله مهمی است که بهتر است در این خصوص با مشاوران خبره مشورت کرد. متاسفانه برخی از تاجران به دلیل عدم آگاهی از قوانین گمرکی موفق به دریافت مجوز نشده و کالاهای آن‌ها مدت‌ها در گمرک باقی می‌ماند.

مراحل صادرات کالای ایران

تعرفه گمرکی جهت ترخیص پوشاک

به طور کلی تمامی پوشاک زنانه، بچگانه و مردانه از هر جنسی که باشند شامل تعرفه 75 درصدی و ارزش افزوده 9 درصدی می شوند. اما این تعرفه در سال های اخیر با تغییرات زیادی همراه بوده است که در نتیجه به 55 درصد رسید. تعرفه واردات پوشاک تا اسفند ماه سال 1393، 200 درصد بود. این رقم در فروردین ماه سال 94 به 150 درصد رسید. در شهریور ماه سال 1395 این رقم به 75 درصد کاهش یافت و در نهایت اخیرا به رقم 55 درصد رسیده است. کاهش تعرفه واردات پوشاک به دلیل حمایت از بخش تولیدی و همچنین کاهش قیمت پوشاک در بازار های داخلی می باشد. البته در سال های اخیر قاچاق پوشاک و پارچه به بالاترین میزان خود رسیده بود که این امر سبب کاهش قاچاق لباس نیز شده است. در کنار کاهش تعرفه واردات پوشاک، تعرفه واردات پارچه نیز به منظور حمایت از تولیدکنندگان انجام شده است. در این راستا، تعرفه واردات پارچه از 40 درصد به 32 درصد کاهش یافته است.

ترخیص کالا وارداتی

مدارک مورد نیاز ترخیص کار پوشاک جهت ترخیص پوشاک

جهت ترخیص پوشاک از گمرک به مدارکی نیاز است از جمله مدارک مورد نیاز می توان به بارنامه کالا (شامل اطلاعات درباره ی کالای موردنظر) و اجناس، برگه ی ترخیصیه (تسویه حساب وارد کننده با شرکت حمل کالا)، ثبت سفارش کالا، پروفرما (PROFORMA یا پیش فاکتور، سندی از طرف صادرکننده که در آن مجموعه شرایط پیشنهادی در جهت صدور کالا و یا کالاهای معینی به وارد کننده اعلام می شود.)، بیمه نامه، گواهی مبدا( گواهی حاوی اطلاعات درباره ی کالا و کشور سازنده آن)، فاکتور کالا، گواهی بازرسی، قبض انبار و ظهرنویسی اسناد اشاره کرد. لازم به ذکر است، اظهارنویسی زمانی صورت می گیرد که اعتبار سندی به روش های وصولی یا افتتاحLC و براتی باشد. پس از اینکه مدارک مورد نیاز به گمرک تحویل داده شد لازم است اظهارنامه ای تنظیم و ثبت شود. این کار باید با دقت و توجه بسیار انجام شود زیرا در مراحل بعدی اطلاعات تنظیم و ثبت شده ی اظهارنامه با اسناد خرید مقایسه خواهند شد و اگر کوچک ترین تناقض و مغایرتی وجود داشته باشد فرایند ترخیص قطعات و اجناس به مشکل خواهد خورد.

سخن پایانی

در این مطلب به نحوه ترخیص پوشاک اشاره و گفتیم که مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه برای واردات پوشاک کشورهای چین و ترکیه می‌باشند. واردات کالا از چین و ترکیه به دلیل عرضه محصولات ارزان‌قیمت حتی با افزایش تعرفه‌های گمرکی به جهت حمایت از تولید ملی نیز مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. اگر به دنبال واردات پوشاک به کشور هستید، باید محصولاتی را سفارش دهید که مغایر با فرهنگ جامعه نباشد تا به راحتی مجوز دریافت کنید. برخی از افراد به این مسئله توجه نکرده و با واردات حجم انبوهی از پوشاک غیرمجاز موفق به اخذ مجوز نشده و خسارت زیادی متحمل شده‌اند

در خدمات بازرگانی بیشتر دربارۀ خدمات ما در زمینه ترخیص کالا بخوانید

ترخیص لوله استیل از گمرک
ترخیص کالای وارداتی

ترخیص لوله استیل از گمرک

ترخیص لوله استیل از گمرک شفاف باشید، متفاوت باشید بیش از 10 سال است که گروه بازرگانی سلام گمرک در زمینه انجام ترخیص…
تصویر ترخیص لوازم التحریر
ترخیص کالای وارداتی

ترخیص لوازم التحریر

ترخیص لوازم التحریر و ترخیص کار لواز التحریر شفاف باشید، متفاوت باشید بیش از 10 سال است که گروه بازرگانی سلام گمرک در…

تماس با ما

آدرس

بوشهر بلوار طالقانی روبروی درب خروج گمرک ساختمان مهدی

ارسال پیام در واتس اپ

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس سریع ، همیشه پاسخگو هستیم