چرا باید تعرفه را از گمرک استعلام کرد ؟

Instagram
Telegram
تعرفه گمرکی

چرا باید تعرفه را از گمرک استعلام کرد ؟

3,045

چگونگی استعلام تعرفه کالا از گمرک  و چرا باید تعرفه را از گمرک استعلام کرد در مواردی که صاحب کالا یا نماینده قانونی وی شماره تعرفه صحیح کالای خود را نداند، می‌تواند قبل از تنظیم اظهارنامه با ارائه اسناد مالکیت و پرداخت هزینه تعیین تعرفه، نظر مشورتی گمرک را استعلام نماید.

این تعرفه بندی وقتی برای طرفین الزامی است که به درخواست ذی نفع به کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی ارجاع و تعیین شود. (ماده۴۳قانون)
استعلام تعرفه کالا قبل از ورود کالا اشخاصی که می‌خواهند کالا به خارج سفارش دهند نیز می‌توانند شماره تعرفه کالا و شرایط ورود آن را با ارسال نمونه و پیش برگ (پروفورم) و بیان مشخصات کالا و تصریح به این که کالا حداکثر تا چه مدت به ایران می‌رسد از گمرک ایران استعلام نمایند. این تعرفه بندی وقتی برای گمرک الزامی است که به تأیید کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی برسد (ماده۴۳قانون)

کالایی که تعرفه آن قبل از ورود آن توسط گمرک تعیین شده، فقط برای یک بار معتبراست و باید تا یک سال بعد از ابلاغ تعرفه، گشایش اعتبار یا وارد شود. (ماده۴۳قانون)

معافیت از پرداخت جریمه در صورت تغییر تعرفه ابلاغ شده گمرک

در مواردی که گمرک، کالای اظهار شده را تعیین تعرفه می‌کند اگردر گمرکات اجرایی براساس تشخیص جدید آنان تعرفه کالا تغییر کند، در این صورت گمرک فقط می‌تواند مابه التفاوت حقوق ورودی را مطالبه کند و صاحب کالا از پرداخت جریمه معاف می‌باشد. اما اگر به تایید کمیسیون رسیدگی به اختلافات گمرکی برسد هم از پرداخت جریمه و هم از پرداخت مابه التفاوت معاف است. (ماده۴۳قانون)

نتیجه‌ای پیدا نشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

موضوع مرتبط

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

تلگرام-سلام-گمرک
اینستاگرام-سلام-گمرک

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تماس سریع ، همیشه پاسخگو هستیم