راهنمای صادرات کاشی و سرامیک

در مورد چه چیزهایی صحبت می کنیم؟ قیمت کاشی و سرامیک صادراتی ، صادرات کاشی و سرامیک به گرجستان ، صادرات کاشی و سرامیک به کشور عراق،. صادرات کاشی و سرامیک به کشور روسیه، صادرات کاشی و سرامیک به افغانستان،…
راهنمای صادرات کاشی و سرامیک
time-icon

در سریعترین زمان ممکن خدمتگذاریم

money-back-icon-1

مدعی منصفانه ترین قیمت  هستیم

online-support-icon-1

همیشه پاسخگو و همراه شما هستیم

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 02128428174

در مورد چه چیزهایی صحبت می کنیم؟

.

  • صادرات کاشی و سرامیک به کشور روسیه،
  • صادرات کاشی و سرامیک به افغانستان،
  • صادرات کاشی و سرامیک به ارمنستان.

آیا می دانید یکی از تجارت های پر سود برای تجار صادرات کاشی و سرامیک است؟ صادرات کاشی و سرامیک به پیشرفت تولید کنندگان صنعت کاشی در ایران و رونق اقتصادی کشور کمک فراوان می کند.

صادرات کاشی و سرامیک بیشتر به کشورهای همسایه ایران انجام می شود. مانند صادرات به عراق ، ارمنستان، گرجستان، روسیه، ترکیه، پاکستان، تاجیکستان، آذربایجان، صادرات به کویت، عمان، امارات، ترکمنستان و صادرات به قطر و حتی کشورهای دور دست همچون کشورهای اروپایی یا افریقایی از این رو این صادرات می تواند برایتان یک تجارت پر سود باشد.

قیمت کاشی و سرامیک صادراتی

کدهای تعرفه 6907 و 6908 عمدتاً مربوط به کاشی و سرامیک هستند. در مورد قیمت گذاری نیز باید گفت که، قیمت گذاری محصولات صادراتی توسط کارخانجات تولید کاشی و سرامیک با قیمت گذاری داخلی فرق دارد. در قیمت گذاری محصولات صادراتی تولید کنندگان از یک یا دو قیمت ثابت برای همه محصولات استفاده می کنند. از این رو قیمت کاشی و سرامیک برای فروش داخلی یا صادرات یکی از دغدغه های تولید گنندگان و صادر کنندگان کاشی و سرامیک در ایران است.

از این رو مشاوره با شرکت های بازرگانی معتبر می تواند به شما تاجر عزیز کمک قابل توجهی نماید. تا بتوانید کشور مقصد مناسب و بهترین کاشی و سرامیک را برای تجارت انتخاب نمایید.

صادرات کاشی و سرامیک

صادرات کاشی و سرامیک به گرجستان

گرجستان از جمله کشورهایی است که هم در قاره آسیا و هم اروپا قرار دارد. و بین دریای خزر و دریای سیاه قرار دارد. همچنین عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا و ناتو و حاکم بودن قوانین اتحادیه اروپا در این کشور اهمیت صاردات را به گرجستان دو چندان می کند.

یکی از فعالیت های پر سود مابین ایران و گرجستان تجارت کاشی و سرامیک است. اهمیت این موضوع تا جایی است که مقدار ارزش صادرات کاشی به گرجستان درسال ۹۵ مبلغ ۸،۴۴۹،۷۲۸ میلیون دلار بوده است.

 

مقدار ارزش صادرات کاشی به گرجستان طبق آمار تنها ۲.۴۷ درصد از حجم صادرات کلی کاشی و سرامیک را نشان می دهد که ناچیز است. و می توان در این زمینه پیشرفت های زیادی داشت. چرا که عمده محصولات صادراتی بعد از مشتقات نفتی، مصالح ساختمانی است.

با توجه به اینکه در سال های اخیر مقدار تعرفه های گمرکی برای صادرات محصولات گرجستان حذف شده از این رو بیشتر بازرگانان با ورود اجناس و بسته بندی مجدد آن بدون پرداخت هزینه های گمرکی آن را به کشورهایی مانند آمریکا و … ارسال می کنند. که می تواند بسیار پر سود باشد.

صادرات کاشی و سرامیک به کشور عراق

به خاطر مرز زمینی و آداب و فرهنگ مشابه ایران و عراق بازرگانان ایرانی حضور چشمگیری در بازار های تجاری کشور عراق دارند. و می توان گفت کشور عراق به یکی از مصرف کنندگان بزرگ محصولات ایران تبدیل شده است.

طبق آمار گمرک ایران در سال ۱۳۹۵ مقدار تجارت کاشی به عراق مبلغی در حدود ۲۴۷،۰۳۹،۱۰۴ میلیون دلار بوده است. که نشان می دهد بعد از صادرات سیمان صادرات کاشی و سرامیک در رتبه بعدی قرار دارد. بنابراین کشور عراق به این دلایل و همچنین به دلیل پایین بودن تعرفه گمرکی یکی از بازارهای مناسب برای این صادرات است.

صادرات کاشی و سرامیک به کشور روسیه

صادرات و فروش کالا در روسیه از پیچیدگی های خاصی برخوردار است. از این رو برای شروع تجارت با این کشور حتما مطالعه و مشاوره مناسب داشته باشید.

به دلیل پیچیدگی های بازارهای تجاری روسیه، الزام برای حضوری فیزیکی، نبود اطلاعات دقیق و به روز درباره تجارت با این کشور و … موانع و مشکلات زیادی در مسیرتان وجود دارد.

بر اساس آمار منتشر شده توسط انجمن کاشی و سرامیک ایران، در سال 1395 حدود 0.06 درصد از ارزش صادرات کاشی و سرامیک صادراتی ایران از محل صادرات به کشور روسیه بوده است. در سال مذکور، حدود 80.4 هزار مترمربع کاشی و سرامیک به ارزش تقریباً 247.6 هزار دلار به کشور روسیه صادر شده است. حجم واردات کاشی و سرامیک روسیه از جهان در سال 2015 معادل 192 میلیون متر مربع بوده است. اگرچه در سال مذکور نیز روسیه همچنان جزء ده کشور اول مصرف کننده کاشی و سرامیک جهان قرار داشته، اما بر اساس آمار انجمن، حجم واردات آن 12.3 درصد نسبت به سال 2014 کاهش یافته است.

ارزش واردات روسیه در کد تعرفه 6907 طی سال 2015 حدود 103 میلیون دلار بوده که عمدتاً از مبادی ایتالیا، چین، اسپانیا و آلمان وارد شده است. ارزش واردات روسیه در کد تعرفه 6908 نیز در سال 2015 معادل 244.6 میلیون دلار بوده که عمدتاً از مبادی اسپانیا، اوکراین، ایتالیا و بلاروس وارد شده است. ارزش واردات روسیه بر اساس کدهای تعرفه شش رقمی مرتبط با کاشی و سرامیک در فایل پیوست ارائه شده است.

 

صادرات کاشی و سرامیک به افغانستان

به خاطر تعاملات مناسب بین ایران و افغانستان صادرات به این کشور اهمیت زیادی دارد. همچنین به خاطر نزدیکی فرهنگ و آداب و رسوم تجار با داشتن مهارت و دانش کافی می توانند حجم صادرات خود را افزایش دهند.

صادرات کاشی و سرامیک به ارمنستان

ایران یکی از صادرکنندگان اصلی انواع کالاها به ارمنستان است. اخیرا در حدود 320 میلیون دلار حجم مبادلات تجاری بین ایران و ارمنستان محاسبه شده است. همچنین ارزش صادرات کاشی و سرامیک به مبلغ 2808208 دلار که 0.83 درصد از کل صادرات کاشی و سرامیک ایران است نیز به صادرات این کشور تعلق دارد.

صادرات کاشی و سرامیک به ترکیه

در سال های اخیر اقلام زیادی به ترکیه صادر شده است. از آنجایی که دولت ترکیه برای تجار تخفیفات گمرکی در نظر می گیرد، تجارت محصولات کشاورزی و کاشی سرامیک توجه ویژه پیدا کرده است. محصولات پتروشیمی، پلیمر، سیمان، خشکبار، مواد غذایی و محصولات ساختمانی برای صادرات به ترکیه بازار هدف خوبی دارند. در سال 2009 حجم مبادلات تجاری بین ایران و ترکیه به میزان 5.7 میلیلارد دلار برآورد شده است. این مقدار در سال 2012 به 16 میلیلارد دلار و در سال 2014 به 18 میلیلارد دلار افزایش پیدا کرده است.

چگونگی صادرات کاشی و سرامیک

  • نقشه راه شرکت تان را مشخص نمایید: اگر می توانید بیش از مصرف کشور تولید داشته باشید برای صادرات اقدام نمایید.
  • توجه به ظرفیت و زیر ساخت های کشور مقصد: مثلا کشور افغانستان برای صادرات انبوه مناسب نیست زیرا زیر ساخت های اقتصادی ضعیفی دارد. بنابراین برای صادرات محدود مناسب است.
  • یک بازاریاب ماهر استخدام نمایید: بازاریاب برای تجارت و عقد قرارداد و تبلیغ محصول شما به کشورهای مختلف سفر می کند و مقدمات تجارت را فراهم می کند.
  • مقدمات صادرات و ارسال کالا را فراهم نمایید: برای این کار باید به یکی از شرکت های گمرکی مراجعه نموده و مجوز های لازم را دریافت نمایید. البته توجه نمایید زمانی می توانید مجوزهای لازم را دریافت نمایید که تولید بیش از نیاز کشور باشد. به عبارتی در صادرات کالا حتما به نسبت عرضه و تقاضای کالا توجه نمایید.
  • پرداخت هزینه های گمرکی و پر کردن فرم های ارسال کالا: در این مرحله قوانین زیادی وجود دارد. بنابراین در عقد قرارداد و نحوه تحویل بار دقت نمایید تا دچار ضرر و زیان نشوید.
  • تحویل کاشی و سرامیک به مشتری خارجی: مسئول ترانزیت وجه را از مشتری دریافت می کند و کالا را تحویل می دهد و تخلیه می کند. در صورت بروز هر مشکلی از سوی مشتری شما می توانید خسارت دریافت نمایید.

سخن آخر

با توجه به تجربه هایی که از تجار در سالهای گذشته جمع آوری کرده ایم، شواهد نشان داده است که ورود به حوزه صادرات بدون شناخت دقیق و آگاهی کامل نسبت به فرهنگ، اقتصاد، سیاست و بازار کشور مقصد صادراتی، منجر به شکست صادرکننده شده است. از این رو اگر قصد تجارت در این زمینه را دارید ابتدا اطلاعات کافی را کسب نمایید و سپس وارد این عرصه شوید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۳ رای

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

تماس سریع ، همیشه پاسخگو هستیم