ترخیص خودرو – نکاتی در مورد ترخیص خودروی وارداتی از گمرک

در مورد چه چیزهایی صحبت می کنیم؟ نکاتی در مورد ترخیص خودرو ، ترخیص خودرو، واردات خودرو،. ترخیص خودرو از گمرک بوشهر،روزانه هزاران خودرو از کشورهای صنعتی به سمت کشورهای مصرف کننده ارسال می‌شوند. گمرک به عنوان ناظر قانونی و…
واردات خودرو
time-icon

در سریعترین زمان ممکن خدمتگذاریم

money-back-icon-1

مدعی منصفانه ترین قیمت  هستیم

online-support-icon-1

همیشه پاسخگو و همراه شما هستیم

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 02128428174

در مورد چه چیزهایی صحبت می کنیم؟

  • نکاتی در مورد ترخیص خودرو ،

  • ترخیص خودرو،
  • واردات خودرو،

.

  • ترخیص خودرو از گمرک بوشهر،

روزانه هزاران خودرو از کشورهای صنعتی به سمت کشورهای مصرف کننده ارسال می‌شوند. گمرک به عنوان ناظر قانونی و دولتی تعیین شده بر فرآیند واردات و صادرات، وظیفه نگهداری از خودروهای وارداتی را پس از ورود به گمرک بر عهده دارد. فرآیند ترخیص خودرو فرآیندی است که سفارش دهنده خودرو می‌تواند با انجام آن خودروی خود را تحویل بگیرد. این نوع ترخیص از برخی جهات با ترخیص سایر کالاها متفاوت است. در ادامه ما نگاهی به تعریف این فرآیند و ملاحظات آن می‌پردازیم.

ترخیص خودرو

ترخیص خودرو به مجموعه فرآیندهایی گفته می‌شود که صاحب خودرو (یا همان واردکننده) اقدام به انجام آن می‌کند تا خودرو را تحویل بگیرد. این فرآیند شامل مراحل مختلفی می‌شود و باید به شکل حضوری در اداره گمرک انجام شود.برای ترخیص ماشین باید مدارک مختلفی از جمله اظهارنامه، پیش فاکتور، مدارک هویتی خریدار مانند کارت بازرگانی و اسناد مربوط به خرید را به همراه داشت و آن‌ها را به بخش‌های مختلف اداره گمرک تحویل داد. این بخش‌ها شامل بخش امور مالی، ترانزیت و سایر بخش‌ها می‌شود.از آن جایی که خودرو کالای خاصی است، فرآیند ترخیص خودرو کمی پیچیده‌تر از سایر کالاها است. نوع خودرو در میزان تعرفه گمرکی که باید در امور مالی پرداخت کرد، تاثیر دارد. این تغییر در تعرفه را دولت اعلام می‌کند. همچنین هزینه نگهداری از خودروهای مختلف نیز متفاوت است.

ترخیص خودرو از گمرک

همچنین ورود برخی خودرو به ایران نیز بنا به برخی دلایل غیرقانونی است و در صورتی که این خودرو به ایران وارد شود، در گمرک توقیف خواهد شد. بهتر است که پیش از انجام فرآیند ترخیص، تمام جنبه‌های مختلف واردات را در نظر بگیرید تا به مشکل برنخورید.

ترخیص خودرو از گمرک بوشهر

گروه بازرگانی سلام گمرک در زمینه ثبت سفارش و ترخیص خودرو وارداتی در گمرک بوشهر فعال می باشد.

ترخیص خودرو از گمرک بوشهر

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی فرآیند ترخیص خودرو از گمرک نگاهی انداختیم. در صورتی که قصد دارید خودروی خود را از گمرک ترخیص کنید ولی ترخیص‌کاری حرفه‌ای در اختیار ندارید، بهتر است که با شرکت‌های بازرگانی فعال در این زمینه تماس بگیرید تا به شما در این زمینه کمک کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

تماس سریع ، همیشه پاسخگو هستیم